1. Nosný kryt sekačky (chassis) je z hliníkového tlakového odlitku. Nerezaví, nedeformuje se, odolává horku, chladu, nárazům kamenů a travním kyselinám. Jeho životnost a užitné vlastnosti jsou výrazně lepší než u obyčejných chassis z plechu či plastů. Pozinkované šrouby odpovídají standardům uplatňovaným v automobilovém průmyslu.

2. Varianty motorů pro každé použití: 4-takty, 4-takty OHV, OHC, s katalyzátorem, 2-takty a elektromotory vždy té nejvyšší kvality od předních světových producentů (Briggs & Stratton, Honda, Kawasaki či SACHS/Motoco). Všechny motory jsou testovány, aby odpovídaly vysokým nárokům na kvalitu požadovanou firmou SABO.

3. Patentovaný systém TurboStar se postará o báječnou kvalitu střihu a jímání trávy i v nepříznivých podmínkách (mokrá, přerostlá tráva) a na podzim posbírá i spadané listí.

3. Patentovaný systém TurboStar se postará o báječnou kvalitu střihu a jímání trávy i v nepříznivých podmínkách (mokrá, přerostlá tráva) a na podzim posbírá i spadané listí.

5.Speciálně tvarovaný nůž TurboJet z nejlepší pružinové oceli má delší životnost a zvyšuje pracovní výkon zejména v mokré a přerostlé trávě až o 20%.Samozřejmostí je snadná úprava prakticky každé sekačky SABO na mulčování.

6. Pružné spojení nože s klikovou hřídelí chrání nůž, klikovou hřídel a motor před vážným poškozením v případě najetí na překážku.

7. Mimořádně stabilní kolečka s širokým samočistícím profilem pneumatik jsou uložena v kuličkových či jehlových ložiskách umožňujících pohyb bez zbytečného tření. Sekání trávy se tak stává docela zábavnou činností.

8. Pomocí centrálního nastavení výšky střihu si během okamžiku nastavíte požadovanou výšku strniště, kterou vizuálně odečtete na chassis.

9. Hobby sekačky s pojezdem jsou vybaveny bezúdržbovou převodovkou převzatou z profi programu SABO a mohou disponovat i variátorem k plynulé regulaci pojezdové rychlosti.

10. Vybrané modely lze díky akumulátorovému spouštěči nastartovat pouhým pootočením klíčku jako u auta.